wordjijbanner

Evenemenbanner

Banner evenementenagenda

België 2014

Duikstekken

Onze duikstekken

Sponsoren

NMEDIA ict oplossingen

fullsizeoutput 400b

 

potgieteroh

ruimzichtauto

schakelaarfiets

slijpservicem

wolf2017xweb

Topfit fysio DEF 2015 midden uitgelijnd

 

Casteleynsplas herfst Custom

De Casteleynsplas is een zandwinplas gelegen ten noordoosten van Emmeloord aan de snelweg A6. De plas heeft een oppervlakte van 23 hectare.

De plas is omringd door bos (13 hectare) en, aan de westkant, grasland (4 hectare). De plas is plaatselijk erg diep (circa 18 meter). Het bos is in 1978 ingeplant met onder andere eiken, populieren en elzen. Het heeft een functie voor broedende vogels. Langs de oevers ontwikkelt zich een interessante vegetatie. Het water in de Castelynsplas is van goede kwaliteit. De Casteleynplas is een eigendom van de stichting Het Flevolandschap. Deze stichting wil het flora en fauna in de plas beschermen.